Nejlepší letní čtení

Napsáno před 6 měsíci, 11 dny

Pro velkou většinu z nás patří k létu čtení knih. Studenti si tak užívají volna během prázdnin a dospělí si čtením mohou krátit čas na dovolené. Proto vám v tomhle článku přinášíme tipy na knih, ze všech žánrů, aby si každý mohl vybrat

Young adult

Žánr YA je jeden z nejlepších na letní čtení. Jsou to knihy, které jsou psané jednoduchým jazykem, a proto se čtou skoro sami. I když je tento žánr primárně pro mladší čtenáře, lehce se bude číst každému.

Abbie Rushtonová – Odpusť mi. Megan

Megan nemůže mluvit. Minulé léto se stalo něco strašného a ona slíbila mlčení. Její život se hroutí. Až se na škole objeví Jasmine. Začnou být s Megan kamarádky. Jenomže se začnou dít divné věci a Megan se stále bojí mluvit, protože by to znamenalo, že musí říct pravdu.

Kniha je poměrně úzká a hodně čtivá. Proto je skvělou knihou na den strávený například u bazénu. Příběh vás vtáhne a vy knihu nebudete chtít odložit.

Detektivka

Žánr detektivky je během léta skvělý v tom, že když čtete něco hodně poutavého, nemusíte od knihy odcházet. Prostě si sednete a budete číst tak dlouho, jak budete chtít.

Sidney Sheldon – Odhalená tvář

Psychoanalytik Stevens je velmi uznávaný ve svém oboru. Má klienty ze všech možných odvětví a věnuje jim maximální péči. Až jednoho dne kolem něj začnou umírat lidi a on je hlavní podezřelý z vraždy. Jak ale má dokázat, že skutečně nikoho nezabil?

Kniha je od začátku do konce čtivá. Má pár stránek, takže ji přečtete během jednoho dne, ale maximálně si ji užijete.

Série

Léto je doba, během které si můžete užít čtení dlouhých sérií, protože na to je čas. Myslím si, že tím pádem je skvělý čas přečíst si nějakou dlouho, ale výbornou sérii. Tentokrát pro milovníky sci-fi.

Amie Kaufman, Jay Kristoff – Illuminae

Je rok 2575 a kolonie na planetě Kerenza IV je cílem korporace BeiTech. Posádku nikdo nevaroval, protože pro nikoho z korporace nejsou důležití a mohli by akorát dělat problémy. Dva hlavní hrdinové Kady Grantová a její bývalý přítel Ezra dokázali utéct. Jenomže se šíří epidemie a Beitech chce dokončit svou práci.

Klasika

Nedílnou součástí literatury je také klasika. Některé klasické knihy jsou však složitější na čtení a proto je k nim potřeba více času. A není nic lepšího, než si během jedna nějakou kultovní knihu přečíst.

George Orwell – 1984

Antiutopický kultovní román. Svět, kde vládne absolutní totalita a je nepřetržitá válka. Všechno, co se neshoduje s názorem Strany je nepřípustné. Nejhorší zločin? Vlastní individualita. A nezapomínejte „Velký bratr tě sleduje!“

Fantasy

Když se během čtení chcete co nejvíce uvolnit a dostat do jiného světa, není nic lepšího, než fantasy. Otevře vám to unikátní svět, do kterého se ponoříte. A kolikrát vám z toho půjde i mráz po zádech.

Neal Shusterman – Bez šance

Temná dystopická kniha, kde je nastaven nový zákon. Dítě může žít od narození do třinácti let. Od třinácti do osmnácti o dětech rozhodují rodiče. Mohou si je nechat, ale taky je mohou poslat rozpojit do sběrných táborů. Jejich těla jsou rozebrána a orgány darované těm, kdo je potřebují.